Obecné informace

Příspěvky

Mladí hasiči - INFO

1. 9. 2016

Mladým hasičem (MH) je hasič ve věku od 5 do 18 let ( SDH Chlumín nabírá děti od 6 let). Je členem spolku Sboru dobrovolných hasičů (SDH) Chlumín. SDH Chlumín je pobočným spolkem Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska (SH ČMS). V oddílu mladých hasičů SDH Chlumín působí Rada mladých hasičů, která zastupuje a hájí zájmy MH směrem k výboru (vedení) SDH Chlumín. Do Rady mladých hasičů si MH volí své zástupce.

Na svých schůzkách se MH vzdělávají, trénují požární sport, hrají hry, skládají odborné zkoušky, připravují se na společenské akce, jezdí na hasičské soutěže i na výlety.

Schůzky se konají pravidelně ve čtvrtek odpoledne, v období školního roku a vybraní mladí hasiči mají v pondělí speciální tréninky. Několikrát do roka jezdí vybraní MH v sobotu na hasičské soutěže po okrese Mělník.

Na soutěže skládáme družstva pouze z těch mladých hasičů, kteří splňují potřebnou úroveň výkonnosti, spolehlivosti, ukázněnosti a nadšení pro požární sport !!!

Kromě plnění svých hasičských povinností se mladí hasiči zúčastňují v průběhu roku i mnoha společenských akcí v obci Chlumín pořádané SDH Chlumín (např. pálení čarodějnic, Staročeské máje, Drakiáda, Mikulášský karneval apod.). Během letních prázdnin organizujeme pro MH oblíbené víkendové stanování u hasičské zbrojnice (soustředění MH).

Celoroční úsilí mladých hasičů vždy zhodnotíme na Výroční valné hromadě SDH Chlumín, kde mají mladí hasiči také svůj prostor. VVH se koná vždy na konci ledna.

Schůzky mladých hasičů:

Mladší MH (děti ve věku od 6 do 11 let), starší MH (děti ve věku od 11 do 15 let) a dorost MH (děti ve věku od 15 do 18 let) se schází ve čtvrtek od 17:00 do 18:30 hodin.

Speciální trénink pro vybrané děti s vážným zájmem o hasičský sport se koná v pondělí od 17:00 do 18:30 hodin.

O mladé hasiče se stará tým proškolených instruktorů :

Radek Douša, instruktor, vedoucí mladých hasičů

Alena Hodysová, instruktor

Robert Cenkner, instruktor

Radoslav Douša, instruktor

Veronika Doušová, instruktor

Vzhledem k velkému zájmu a počtu mladých hasičů stále hledáme nové instruktory mládeže !!!  Zájemci musí mít rádi děti a musí mít aktivní zájem o hasičskou tematiku. Psychická odolnost, zodpovědnost, ale i diskrétnost je zcela na místě. Budete proškoleni a prozkoušeni lektory z okresního sdružení. Není se však čeho obávat, neboť vás čeká řada nezapomenutelných zážitků s dětskými i dospělými hasiči největšího ze spolků v České republice.

PŘIDEJTE SE K NÁM I VY !!!