2016 Soutěž Požární ochrana očima dětí

Soutěž Požární ochrana očima dětí 2016

Mladí hasiči mají i letos možnost zapojit se do výtvarné soutěže "Požární ochrana očima dětí". Není to povinné, ale je škoda nezapojit se. V minulém roce byli naši mladí hasiči velmi úspěšní a ve dvou kategoriích vyhráli okresní kolo a postoupili do kola krajského. Za své úspěchy byli náležitě oceněni před zraky stovek dalších mladých hasičů z okresu Mělník při vyhlášení celoroční hry PLAMEN v Byšicích.

Soutěž má několik částí, které se pak dělí do kategorií podle věku soutěžícího. Témata prací jsou uvedena na konci zprávy.

Soutěžící si může vybrat libovolně kterou část si zvolí, nebo se může zapojit do všech částí.

1. část - literární - žáci od 3. třídy ZŠ po 4. ročník SŠ, OU a gymnázií (8.ročník osmiletých gymnázií) v různých věkových kategoriích

-  Povídka, báseň nebo esej na určené  téma, max. 2 stránky formátu A4.

2. část - výtvarná - žáci od mateřské školky po po 4. ročník SŠ, OU a gymnázií (8.ročník osmiletých gymnázií) v různých věkových kategoriích

- výtvarné ztvárnění na určená téma, na formátu max. A3 (30x42cm), (dle zkušenosti z minulých let doporučujeme použít formát A3)

3. část - zpracovaná digitální technologií ( na počítači apod.), žáci ve věku 12-18 let

- I. Počítačová prezentace ve formátu MS ppt, min.10 a max.20 snímků,

- II. Počítačová animace ve formátu MS wmv , max. délka videa 3 minuty.

Práce odevzdat na nosiči CD, DVD nebo USB.

Dodržujte předepsané podmínky, aby nedošlo ke zbytečnému vyřazení prací MH z formálních důvodů !!!

Obsahové zaměření pro rok 2016 : "Prostředky pro hasební zásah"

Témata :

- Nebezpečí vzniku požáru v běžném životě (doma, ve škole, v přírodě, v dopravě apod.)
- co dělat, kromě vyhlášení poplachu a přivolání pomoci, když začne hořet?
- druhy požárů podle charakteru hořlavých látek (pevné, kapalné, plynné),
- improvizované prostředky pro prvotní hasební zásah, jak je použít, použití podle charakteru hořících látek,
- profesionálně vyráběné a předepsané prostředky prvotního hasebního zásahu (přenosné hasicí přístroje: druhy, hasební schopnost, zásady umísťování v budovách, podmínky provozuschopnosti; nástěnné hydranty: zásady umísťování v budovách, druhy, značení, podmínky provozuschopnosti),
- jak dál, když prvotní prostředky nestačí? (pomoc hasičů při požárech),
- vyjádření nedostatků v oblasti požární prevence a varování před nedostatky ve vybavení a přístupnosti hasebních prostředků.

NEZAPOMEŇTE UVÉST NA ZADNÍ STRANĚ JMÉNO A PŘÍJMENÍ, obyčejnou tužkou. Budeme tam poté lepit identifikační tabulku.

TERMÍN ODEVZDÁNÍ PRACÍ JE NEJPOZDĚJI do 25.února 2016  do rukou vedoucího nebo instruktorů MH SDH Chlumín !!!

Díky za to, že své děti v kreativní práci podpoříte.

Radek Douša, vedoucí MH SDH Chlumín