Mladí hasiči

soptik.jpg

Materiály pro mladé hasiče

Mladým hasičem (MH) je hasič ve věku od 5 do 18 let ( SDH Chlumín nabírá děti až od 6 let). Mladý hasič je členem spolku Sboru dobrovolných hasičů (SDH) Chlumín. SDH Chlumín je pobočným spolkem Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska (SH ČMS). V oddílu mladých hasičů SDH Chlumín působí Rada mladých hasičů, která zastupuje a hájí zájmy MH směrem k výboru (vedení) SDH Chlumín. Do Rady mladých hasičů si MH volí své zástupce.

Na svých schůzkách se MH vzdělávají, trénují požární sport, hrají hry, skládají odborné zkoušky, připravují se na společenské akce, jezdí na hasičské soutěže i na výlety.

UPOZORNĚNÍ pro rodiče a zájemce:

Mladí hasiči nejsou mateřskou školkou ani koutek na hlídání dětí !!!

Schůzky se konají pravidelně ve čtvrtek odpoledne, v období školního roku a vybraní mladí hasiči mají občas i speciální tréninky, převážně před některými soutěžemi. Několikrát do roka jezdí vybraní MH na hasičské soutěže po okrese Mělník.

Na soutěže skládáme družstva pouze z těch mladých hasičů, kteří splňují potřebnou úroveň výkonnosti, spolehlivosti, ukázněnosti a nadšení pro požární sport !!!

Kromě plnění svých hasičských povinností se mladí hasiči zúčastňují v průběhu roku i mnoha společenských akcí v obci Chlumín pořádané SDH Chlumín (např. pálení čarodějnic, Staročeské máje, Drakiáda, Mikulášský karneval apod.). Během letních prázdnin organizujeme pro MH oblíbené hasičské soustředění u hasičské zbrojnice (soustředění MH).

Celoroční úsilí mladých hasičů vždy zhodnotíme na Výroční valné hromadě SDH Chlumín, kde mají mladí hasiči také svůj prostor. VVH se koná vždy na konci ledna.

Schůzky mladých hasičů:

Mladší MH (děti ve věku od 6 do 11 let), starší MH (děti ve věku od 11 do 15 let) dorost MH (děti ve věku od 15 do 18 let) se schází ve čtvrtek od 16:30 do 18:00 hodin.

O mladé hasiče se stará tým proškolených instruktorů :

Radek Douša, hlavní vedoucí mladých hasičů

Veronika Doušová, vedoucí mladých hasičů

Alena Hodysová, instruktor