30.června 2011 Slavnostní předání nové hasičské zbrojnice SDH Chlumín

Dne 30.června byla starostou obce Chlumín RSDr. Václavem Pokorným slavnostně předána nová hasičská zbrojnice jednotce Sboru dobrovolných hasičů Chlumín. Nová hasičská zbrojnice vyrostla na místě staré, již nevyhovující zbrojnice ze 70.let minulého století a její výstavba trvala 10 měsíců. Výstavbu financoval z devadesáti procent středočeský kraj a zbytek doplatila Obec Chlumín.
 Do nové zbrojnice se nyní vejdou dvě hasičské cisterny (CAS25 Š706 RTHP a CAS32 T148) a velitelský vůz VW Transporter. Přízemí doplňuje ještě kuchyňka a WC. V horním patře se kromě kanceláře skladu a 2x sociálního zařízení se sprchami nachází především velká společenská místnost. Ta bude důstojným zázemím pro Sbor dobrovolných hasičů Chlumín pro svou soutěžní, vzdělávací a společeskou činnost a pro práci s mládeží. Společenskou místnost budou moci využívat také ostatní místní spolky a sdružení, a také občané obce Chlumín.
 Po slavnostním projevu, který přednesl starosta obce Chlumín, došlo na oblíbené stříhání slavnostní červené pásky, kterého se zůčastnili mnozí hosté a význačné osobnosti našeho kraje, jež měli větší či menší podíl na vzniku hasičské zbrojnice.
 Pozvání přijali a podpořili nás:
Dr. Stanislav Grospič – poslanec Parlamentu ČR a zastupitel Středočeského kraje
Jiřina Fialová – zastupitelka Středočeského kraje a předsedkyně sociálně-zdravotního výboru
Dr. Milan Němec – zastupitel a radní Středočeského kraje
Ing. Zdeněk Procházka – ředitel regionálního odboru SZIF
Jaroslav Havel – starosta Okresního sdružení hasičů Mělník
Mjr. Ing. Zbyněk Steinz – velitel stanice územního odboru a vedoucího oddělení IZS
Npr. Bc. Petr Nicek – velitel územního odboru stanice Neratovice
Mjr. Ing. Jan Hadrbolec – velitel stanice územního odboru Mělník
Kamil Daniš – velitel útvaru HZS podniku Spolana Neratovice
ing. František Adamko – odborný poradce
Vladislav Průša – projektant stavby
Petr Neumann - dodavatel stavby
Dalibor Šulc – technický dozor stavby
Marcela Strnadová - dohled bezpečnosti práce
Členové zastupitelstva obce Chlumín, zaměstnanci obce Chlumín a zástupci SDH a JSDH Chlumín, paní kronikářka
 Po přestřižení slavnostní pásky se hosté přesunuli do společenské místnosti has. zbrojnice, kde bylo připraveno občerstvení. Hosté poté pokračovali ve svých projevech a příspěvcích a došlo i k ocenění některých členů SDH Chlumín.
 Přejme si jen, ať sluncem zalité slavnostní odpoledne provází budoucnost naší nové zbrojnice a hasičského hnutí, a to nejen v obci Chlumín.

R.D.