Masopustní rej 2014

Týdeník 5+2 o nás napsal:

Chlumínem se procházela dvoumetrová nevěsta obklopená maškarami

Ulice Chlumína v sobotu odpoledne zaplnila podivná stvoření. Několik desítek maškar vyrazilo na průvod vesnicí, aby tak oslavily tradiční masopust. Po ulicích se proháněl nevyzpytatelný medvěd vyvádějící jednu rošťárnu za druhou a v čele průvodu klidně kráčela dvoumetrová nevěsta.

Z pochodu občas vyskočil nějaký ten čert, zombie či vykoukla jeptiška. Klidnou chůzí a s napřaženými pažemi ulicemi proplouvala tajuplná mumie. Sobotního masopustu v Chlumíně se zúčastnilo téměř čtyřicet maškar.

Z obecního rozhlasu zněly osvědčené pohádkové písničky, které se vloudily do každého koutu obce. Masopustu se tak žádná z domácností nevyhnula, přinejmenším jej bylo slyšet. Centrem masopustu se stala hasičská zbrojnice, která poskytla potřebné zázemí. Organizace slavnosti se ujali místní dobrovolní hasiči.

Náhledy fotografií ze složky Masopustní rej 2014