Oslavy 150.let založení prvního dobrovolného hasičského sboru v českém království

Dne 24.5.2014 jsme se účastnili oslav 150.let založení prvního hasičského sboru ve Velvarech. Náš den začal ranním nástupem slavnostních a historických praporů sborů na Mělníku, kde jsme převzali na náš prapor stuhy k právě probíhajícím oslavám. Poté jsme se vydali kolonou s historickým hasičským vozidlem do obce Velvary. Po cestě jsme měli  zastávky v obcích Kly, Obříství a Chlumín. Během dne jsme také uctili památku zasloužilým hasičům - Josefu Šťatnému na Mělníku a Karlu Krohnovi ve Velvarech, kteří byli velkým přínosem pro české hasičstvo. Ve Velvarech jsme měli možnost shléhnout spousty hasičské techniky, včetně letištního hasičského speciálu "Rosenbauer Panther" z Letiště Václava Havla.

Reportáž z oslav můžete shlédnout na: www.youtube.com/watch