Týdeník Mělnicko 08.04.2009

Chlumínští dobrovolní hasiči před 130. narozeninami

Sbor dobrovolných hasičů v Chlumíně se kromě práce s mládeží a účasti na okresních soutěžích věnuje převážně pořádání kulturních a společenských akcí v obci i mimo ni. „Snažíme se obnovovat tradice, které byly v obci po dlouhá léta udržovány a naši předchůdci dodnes vzpomínány. V roce 2010 oslaví náš sbor 130 let. Myslím, že SDH Chlumín je tou organizací  která si právem zaslouží podporu obecního úřadu a zastupitelů , neboť se nám podařilo za poslední dva roky rozšířit naše řady o nové členy a příznivce, oživit kulturní dění v obci a do společenského života zapojit i další spoluobčany. Abychom mohli pořádat společenské a kulturní akce, závody v požárním útoku, pracovat s mladými hasiči apodobně, potřebujeme finance a jako nevýdělečná organizace jsme závislí pouze na dotacích obce a kraje,“ uvedl Petr Žďárský, starosta  SDH Chlumín.

Většina členů SDH jsou zároveň i členy jednotky sboru dobrovolných hasičů Chlumín. Od loňského roku jednotka prodělala několik změn. Z nich nejdůležitější byl posun jednotky z JPO V do JPO III. Na základě této novinky uzavřela obec dvě smlouvy o sdružení finančních prostředků pro jednotku sboru se sousedními obcemi. To pro chlumínský Sbor znamená značný finanční přínos nezbytný pro vybavení jednotky.Díky dobrému kolektivu a obětavosti většiny členů se Sbor i jednotka úspěšně rozvíjí. Věřme, že v těchto krocích bude pokračovat i v dalších letech a že si své nástupce vychová tak, aby v  nelehké práci dobrovolných hasičů s láskou pokračovali.