Týdeník Mělnicko 15.10.2008

Netradiční závody hasičů

Vsobotu 11.10.2008 proběhla ve Spomyšli netradiční soutěž dobrovolných hasičů. Z pěti pozvaných obcí přijelo devět soutěžících družstev. Hasičského víceboje se účastnily cisternové vozy s osádkou. Za úkol všichni měli v průběhu trati provést útok z automobilu, pomocí hadic na připravené terče. Na dalším stanovišti za použití vodního děla sestřelit sudy a pak už ujíždět do cíle. Hasiči závodili v plném výjezdovém vybavení a atmosféru dokreslovali i houkáním sirén k zásahu. V mlžném nepříznivém počasí se nejlépe vedlo sboru z SDH Chlumín. Obsadil 1. a 2. místo, 3. a 4. místo získali místní z pořádajícího SDH Spomyšl. U příležitosti těchto závodů hasiči ještě večer uspořádali zábavu v místním hostinci. K tanci hrála skupina Karla Plocka a zatančit si přišlo sto jedna hostů. Netradiční závody hasičů tak vlastně skončily až ve dvě hodiny ráno.

Za SDH Spomyšl: L. Margholdová

Náhledy fotografií ze složky Hasičský víceboj - Spomyšl 2008